Off topic: euxaristw Maria gia to emai sou
Thread poster: Myrto Birliraki
Myrto Birliraki
Myrto Birliraki
Local time: 07:52
English to Greek
Apr 26, 2005

Καλησπέρα

Σ' ευχαριστώ πολύ Μαρία για το email σου.

Τελειώνω τα Μάιο το ΜΑ στην Μετάφραση του Πανεπ
... See more
Καλησπέρα

Σ' ευχαριστώ πολύ Μαρία για το email σου.

Τελειώνω τα Μάιο το ΜΑ στην Μετάφραση του Πανεπιστημίου του Westminster, θα μείνω όμως λίγο χρόνο ακόμα στην Αγγλία διότι θέλω να συνεχίσω τις σπουδές μου. Αν και το πτυχίο μου ήταν σε κάτι έντελως διαφορετικό (ΒΑ in Film Studies) η μετάφραση μου ταίριαξε περισσότερο, την βρήκα πολύ πιο ενδιαφέρουσα σε σχέση με τις πρώτες μου σπουδές.

Ευχαριστώ και πάλι για το καλωσόρισμα στο proz.com

Χαιρετισμούς
Μυρτώ
Collapse


 
Maria Karra
Maria Karra  Identity Verified
United States
Local time: 00:52
Member (2000)
Greek to English
+ ...
Γεια σου Μυρτώ Apr 26, 2005

Myrto Birliraki wrote:

Τελειώνω τα Μάιο το ΜΑ στην Μετάφραση του Πανεπιστημίου του Westminster, θα μείνω όμως λίγο χρόνο ακόμα στην Αγγλία διότι θέλω να συνεχίσω τις σπουδές μου. Αν και το πτυχίο μου ήταν σε κάτι έντελως διαφορετικό (ΒΑ in Film Studies) η μετάφραση μου ταίριαξε περισσότερο, την βρήκα πολύ πιο ενδιαφέρουσα σε σχέση με τις πρώτες μου σπουδές.


Γεια σου Μυρτώ!
Χαιρόμαστε που σ'έχουμε στην παρέα μας.
Το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες, ότι άλλο σπούδασες αλλά η μετάφραση σε τράβηξε
Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται το BA in Film Studies πάντως. Αν έχεις όρεξη πες μας τι περίπου μαθαίνει κανείς σ'ένα τέτοιο πρόγραμμα σπουδών. Είναι πρόγραμμα που σε προετοιμάζει για να γίνεις σκηνοθέτης, σεναριογράφος ή κάτι άλλο, ή πέφτω τελείως έξω; Ίσως να χρησιμοποιήσεις τις γνώσεις που απέκτησες απ'αυτές τις σπουδές αν κάνεις subtitling.

Μαρία


 
Vicky Papaprodromou
Vicky Papaprodromou  Identity Verified
Greece
Local time: 07:52
Member (2004)
English to Greek
+ ...
Καλώς όρισες, Μυρτώ! Apr 26, 2005

Έχει απόλυτο δίκιο η Μαρία, Μυρτώ. Έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον το αντικείμενό σου κι αν έχεις το χρόνο να μας εξηγήσεις περί τίνος ακριβώς πρόκειται, θα είναι πολύ καλύτερα.

Καλώς ήλθες στην παρέα μας, καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου και σ' ό,τι αποφασίσεις να κάνεις στο μέλλον!

Βίκυ


 
Valentini Mellas
Valentini Mellas  Identity Verified
Greece
Local time: 07:52
English to Greek
+ ...
Kalosorises! Apr 26, 2005

Πολλά χαιρετίσματα από το μακρινό Ντένβερ και χαίρομαι και εγώ που βλέπω νέες παρουσίες στην παρέα μας.

Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σου και ό,τι χρειαστείς μακάρι να μπορούμε να σε βοηθήσουμε!

Βαλεντίνη


 
Betty Revelioti
Betty Revelioti
Greece
Local time: 07:52
Member (2003)
English to Greek
+ ...
Ένα σύντομο "Καλώς όρισες" και απο μένα Apr 26, 2005

Καλώς ήλθες και καλή επιτυχία!

Μπέττυ


 
Lamprini Kosma
Lamprini Kosma  Identity Verified
Italy
Local time: 06:52
Member (2003)
English to Greek
+ ...
Καλώς ήρθες Μυρτώ! :-) Apr 26, 2005

Ένα θερμό καλωσόρισμα κι από μένα. Εύχομαι κάθε επιτυχία στις σπουδές σου.

Καλή συνέχεια,
Λαμπρινή


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


euxaristw Maria gia to emai sou






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »