Pages in topic:   < [1 2 3] >
Powwow: Timisoara - Romania

This discussion belongs to Powwows » "Powwow: Timisoara - Romania".
You can see the powwows page and participate in this discussion from there.

Elvira Stoianov
Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 08:09
German to Romanian
+ ...
data in septembrie Jul 17, 2002

Dat fiind caldurile pe care trebuie sa le suportam, propun ca totusi intalnirea sa se tina in septembrie. Poate pana atunci se mai inscriu si altii. Ziua propun sa fie sambata, deci primul sau al doilea weekend din setembrie. Astept raspuns de la viitorii participanti.

 
Veronica Durbaca
Veronica Durbaca  Identity Verified

English to Romanian
+ ...
primul week-end din septembrie e ok Jul 17, 2002

As prefera in primul week-end din septembrie. problema e: care e primul week-end din septembrie?- 31 aug +1 sept sau 7+8 sept?
eu as prefera prima varianta


 
Ciprian Dumea
Ciprian Dumea  Identity Verified
Local time: 08:09
English to Romanian
+ ...
weekend inceput septembrie=super Jul 17, 2002

Dragii mei - ne indreptam furtunos spre o concluzie. Primul weekend din septembrie e super pentru mine (fie cel din 31 fie urmatorul). Howgh!

Ciprian

PS Am constituit un grup de discutie pe Yahoo! pentru tinerii traducatori romani (cu mai mult sau mai putina experienta). Daca sunteti interesati sa va inscrieti, puteti sa gasiti grupul la groups.yahoo.com/group/tineritraducatori . Este f. important sa va inscrieti de pe un cont de Yahoo!, pentru a putea beneficia de toat
... See more
Dragii mei - ne indreptam furtunos spre o concluzie. Primul weekend din septembrie e super pentru mine (fie cel din 31 fie urmatorul). Howgh!

Ciprian

PS Am constituit un grup de discutie pe Yahoo! pentru tinerii traducatori romani (cu mai mult sau mai putina experienta). Daca sunteti interesati sa va inscrieti, puteti sa gasiti grupul la groups.yahoo.com/group/tineritraducatori . Este f. important sa va inscrieti de pe un cont de Yahoo!, pentru a putea beneficia de toate "features"-urile. Cheers!
Collapse


 
Elvira Stoianov
Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 08:09
German to Romanian
+ ...
atunci continuam licitatia pentru 31 aug Jul 17, 2002

De asemenea, daca are cineva vreo idee deosebita pentru acest eveniment, poate sa o impartaseasca si celorlalti.
Deocamdata, am gasit un local unde vom putea merge (are si terasa) care se afla chiar in centru. Dat fiind faptul ca majoritatea nu sunteti din Timisoara, eventual putem organiza si o plimbare prin centrul Timisoarei.
In rest, daca aveti idei, preferinte, etc. va ascultam.


 
Oana Dorobantu
Oana Dorobantu  Identity Verified
Romania
Local time: 09:09
English to Romanian
+ ...
31 august sa fie deci Jul 18, 2002

Ramane 31 august? Sa ne gandim si la o anumita ora - pentru ca o sa vin din Bucuresti, trebuie sa iau in calcul si drumul pana acolo - cel putin 6 ore

 
Elvira Stoianov
Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 08:09
German to Romanian
+ ...
ora zic sa o propuneti cei care veniti din alte orase Jul 18, 2002

Eu voi face planurile conform orei dorite.
Indiferent ca vreti sa ne intalnim de dimineata si sa mai mergem prin oras sau mai tarziu, eu fiind din Timisoara pot sa imi sacrifica toata ziua.


 
Emanuel Bod
Emanuel Bod  Identity Verified
Local time: 09:09
English to Romanian
+ ...
propun ca intilnirea sa se tina dupa ora 12 Jul 24, 2002

Cred ca asa au timp sa ajunga toti cei din alte orase (si eu de altfel, care vin din Cluj).
Daca incepem pe la ora 13-14 si intilnirea tine 4-5 ore sa zicem, avem timp sa prindem niste trenuri de seara catre casa.
Cei care ajung mai devreme pot vizita Timisoara, pina cind incepe intilnirea


 
Veronica Durbaca
Veronica Durbaca  Identity Verified

English to Romanian
+ ...
Detalii administrative Jul 24, 2002

La 8,06 ajunge singurul tren cu orar acceptabil de la Bucuresti. Deci banuiesc ca voi fi viabila candva dupa ora 9.
Daca mai merge cu trenul cineva din Bucuresti, poate ar fi ok sa mergem impreuna? Drumul dureaza cam 8-9 ore...
E posibil sa vin si cu sotul meu, dar asta e in functie de programul lui (nu vom sti pana pe 30 seara).
Sper ca n-am omis nimic.
Astept detalii privind locul de intalnire.
Trebuie sa avem ceva anume la noi?
Daca prin absurd ajung doar
... See more
La 8,06 ajunge singurul tren cu orar acceptabil de la Bucuresti. Deci banuiesc ca voi fi viabila candva dupa ora 9.
Daca mai merge cu trenul cineva din Bucuresti, poate ar fi ok sa mergem impreuna? Drumul dureaza cam 8-9 ore...
E posibil sa vin si cu sotul meu, dar asta e in functie de programul lui (nu vom sti pana pe 30 seara).
Sper ca n-am omis nimic.
Astept detalii privind locul de intalnire.
Trebuie sa avem ceva anume la noi?
Daca prin absurd ajung doar patru persoane, ce se intampla?
Collapse


 
Emanuel Bod
Emanuel Bod  Identity Verified
Local time: 09:09
English to Romanian
+ ...
re: detalii administrative Jul 26, 2002

Privind locul de intilnire, cred ca Elvira este cea mai in masura sa sugereze unul (un landmark pe care sa il putem gasi usor cei din alte orase)

Fiecare participant trebuie sa isi cunoasca Proz ID care este un numar din 5 cifre (il gasiti pe pagina profilului vostru ca parte a adresei web a profilului).

Daca ajung doar 4 persoane intilnirea se tine. Era mai sus un comentariu de la Proz Staff ca regula cu 5 participanti nu este foarte stricta.

In rest cred
... See more
Privind locul de intilnire, cred ca Elvira este cea mai in masura sa sugereze unul (un landmark pe care sa il putem gasi usor cei din alte orase)

Fiecare participant trebuie sa isi cunoasca Proz ID care este un numar din 5 cifre (il gasiti pe pagina profilului vostru ca parte a adresei web a profilului).

Daca ajung doar 4 persoane intilnirea se tine. Era mai sus un comentariu de la Proz Staff ca regula cu 5 participanti nu este foarte stricta.

In rest cred ca Elvira, in calitate de organizatoare, va primi de la Proz niste indicatii despre cum se desfasoara un powow.
Collapse


 
Emanuel Bod
Emanuel Bod  Identity Verified
Local time: 09:09
English to Romanian
+ ...
Ce se mai aude despre Timisoara? Aug 21, 2002

In ultima vreme a fost o liniste totala cu privire la powwow-ul de la Timisoara.
Avind in vedere ca data limita se apropie vertiginos, cred ca ar fi bine sa stim daca: se mai tine? se amina? se anuleaza?

Sper sa auzim numai de bine


 
Veronica Durbaca
Veronica Durbaca  Identity Verified

English to Romanian
+ ...
despre ce discutam la Timisoara? Aug 22, 2002

Despre ce o sa se discute? Cred ca am putea propune niste subiecte de acum, ca sa putem purta discutii utile cand ne vedem. Presupun ca un subiect important va fi asociatia traducatorilor. In general asociatiile isi compun un statut - partea organizatorica - si un cod deontologic. Acesta din urma este subiectul pe care il propun eu. O sa vin cu propuneri detaliate.
Alte idei sunt, desigur, asteptate.
Din cate am inteles, la powwow-uri se fac prezentari - se anunta dinainte tema sau
... See more
Despre ce o sa se discute? Cred ca am putea propune niste subiecte de acum, ca sa putem purta discutii utile cand ne vedem. Presupun ca un subiect important va fi asociatia traducatorilor. In general asociatiile isi compun un statut - partea organizatorica - si un cod deontologic. Acesta din urma este subiectul pe care il propun eu. O sa vin cu propuneri detaliate.
Alte idei sunt, desigur, asteptate.
Din cate am inteles, la powwow-uri se fac prezentari - se anunta dinainte tema sau titlul? Ar fi neplacut sa se suprapuna parti din mai multe prezentari.
Sa-mi citez antescriitorul - se mai tine powwow--ul, chiar?
Collapse


 
Elvira Stoianov
Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 08:09
German to Romanian
+ ...
Nu se fac prezentari Aug 22, 2002

Au loc discutii libere, de interes comun. Din partea mea nu vad de ce nu s-ar tine. Ba trebui doar sa merg zilele acestea sa fac eventual rezervare la restaurant sau cel putin sa discut cu cei de la restaurantul pe care l-am gasit impreuna cu "mediana"

 
Elvira Stoianov
Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 08:09
German to Romanian
+ ...
va rog sa confirmati prezenta si nr de persoane Aug 29, 2002

Imi pare rau ca nu am fost mai activa, dar am avut foarte multe proiecte si nu mi-am vazut capul de treburi. Cum data se apropie vertiginos, as vrea sa stiu daca in ciuda tacerii indelungate mai sunt doritori pentru participarea la Powwow.
As avea nevoie de confirmarea prezentei pana maine, a numarului de persoane (daca veniti singuri sau insotiti), precum si o ora la care veti veni. Cum sunteti mai multi din Bucuresti, as vrea sa stiu daca veniti toti de dimineata sau nu.
Nr de tele
... See more
Imi pare rau ca nu am fost mai activa, dar am avut foarte multe proiecte si nu mi-am vazut capul de treburi. Cum data se apropie vertiginos, as vrea sa stiu daca in ciuda tacerii indelungate mai sunt doritori pentru participarea la Powwow.
As avea nevoie de confirmarea prezentei pana maine, a numarului de persoane (daca veniti singuri sau insotiti), precum si o ora la care veti veni. Cum sunteti mai multi din Bucuresti, as vrea sa stiu daca veniti toti de dimineata sau nu.
Nr de telefon la care ma puteti gasi: 0256-205.890 sau 0722-622.895. Puteti confirma si prin ProZ sau prin email la adresa [email protected].
Din pacate acum trebuie sa plec in oras si am fost intrerupta din scrierea mesajului de mai multe ori, asa ca sper ca nu am uitat nimic.
Ba da: Intalnirea va avea loc la terasa Banateana din Timisoara. Preturile sunt relativ ok, pentru un restaurant central. Detalii mai tarziu sau la cerere
Collapse


 
mediana
mediana
Local time: 09:09
English to Romanian
+ ...
confirmam prezenta Aug 29, 2002



 
Elvira Stoianov
Elvira Stoianov  Identity Verified
Luxembourg
Local time: 08:09
German to Romanian
+ ...
va rog sa nu fiti indusi in eroare de ora 12.00 Aug 29, 2002

Aceasta este deocamdata ora afisata implicit de ProZ, dar cum nu s-a stabilit nimic inca nu am modificat-o.
Multumesc Mediana pentru confirmare. Mai sunt si alti doritori?


 
Pages in topic:   < [1 2 3] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Lucia Leszinsky[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Powwow: Timisoara - Romania






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »